GİRİŞ
www.basketbolayakkabilari.com web sitesi, Türkiye Kanunları uyarınca kurulmuş İstanbul Tuzla Kimya San. O.S.B. Melek Aras Bulvarı No:43 Tuzla– İstanbul / TÜRKİYE adresinde faaliyet gösteren VİVUS İnternet Hizmetleri Ve Tic.Ltd.Şti. ’ne aittir. Bundan böyle Basketbol Ayakkabıları olacark ifade edilebilecektir. Şirketin vergi bilgileri; Tuzla Vergi Dairesi, 9250527037 vergi numarasıdır. Şirket, İstanbul Ticaret Odası’na 88016/5 sicil numarası ile kayıtlıdır. Bu Web Sitesine girerek, alışveriş yaparak ve kullanarak aşağıdaki Kullanım Koşullarına, burada bulunan her türlü koşul ve gerekliliğe veya bu Web Sitesinde gündeme getirilen her türlü koşula uymayı taahhüt ediyorsunuz. Bu türden her türlü koşulun tarafınızdan kabul edildiği varsayılacaktır. Tüm kullanım koşullarına uymayı reddediyorsanız bu Web Sitesini kullanmamalısınız. Bu Web Sitesinin içeriğinin belirli bölümlerine (aşağıda tarif edildiği üzere) veya bu Web Sitesinde gerçekleştirilen belirli işlemlere getirilen ek koşulları reddediyorsanız, Web Sitesinin bu içerikleri bulunduran veya bu tip işlemlerin gerçekleştirilebileceği bölümlerini veya bu tip içeriği ve bu işlemleri kullanmamalısınız. Sitemizi kullanırken lütfen bu kullanım koşullarını okuduğunuzdan ve anladığınızdan emin olun.

GÜNCELLEME
Kullanım koşulları Basketbol Ayakkabıları tarafından herhangi bir zamanda değiştirilebilirler. Kullanım koşullarındaki değişiklikler bu Web Sitesine konulmalarından itibaren geçerlidirler. Lütfen bu Web Sitesini yöneten tüm kullanım koşullarından haberdar olmak için düzenli olarak kullanım koşullarını kontrol ediniz. Ayrıca bu Web Sitesinde veya bu Web Sitesinde gerçekleştirilen işlemler aracılığıyla ulaşılabilecek olan belirli içerik, ürün, malzeme, hizmet ve bilgiler için geçerli olan farklı kullanım koşulları olabilir. Bu tip belirli koşullar bu kullanım koşullarına bir ek oluşturabilirler veya bu kullanım koşullarıyla çeliştikleri yerlerde ve yalnızca o yerlerde bu kullanım koşullarına öncelik kazanırlar. Basketbol Ayakkabıları Web Sitesinin içeriğinde veya bu içeriğe referans veren konularda veya Web Sitesinin formatında herhangi bir zaman, duyuruda bulunmadan değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Basketbol Ayakkabıları herhangi bir nedenle ve tamamen kendi kararıyla bu Web Sitesine erişimi kaldırma veya kısıtlama hakkını saklı tutar.

ÜRÜN VE WEB SİTESİ GÖRÜNÜMÜ
Sayfanın görüntülenmesinde oluşabilecek hatalardan Basketbol Ayakkabıları sorumlu değildir. Basketbol Ayakkabıları, sayfada yer alan fotoğrafların ürünün gerçek görünümünü doğru olarak yansıttığını garanti etmemektedir. Yayınlanan görsel ile ürün arasında farklılıklar bulunabilir. Resimler, bilgisayarınızdaki renk ayarlarına bağlı olarak farklılık gösterebilir. Bütün resimler yalnızca resim olarak görülmelidir ve doğru görünüş ve karakteristiklerini garanti etmemektedir.

SİPARİŞ ONAYI
Siparişiniz alındıktan sonra, e-posta adresinize bir onay e-postası gönderilecektir. Siparişinizi verirken doğru e-posta adresini girmeniz önemlidir. Gelecekte sahip olabileceğiniz müşteri hizmetleri ile herhangi bir bağlantı kurabilmeniz için bu e-postayı kaydetmenizi öneririz. Sipariş onayı (makbuz) satın alma belgesinin garantisi olarak kullanılır olarak belirtilecektir.

ÖDEME SİSTEMLERİ
Kredi kartıyla veya banka kartıyla ödeme yapabilirsiniz. Basketbol Ayakkabıları’nın çalışacağı Banka, tüm bankacılık işlemlerimizi yönetir. Basketbol Ayakkabıları, herhangi bir kredi kartı numarasını saklamaz.

Kredi Kartı İle Ödeme
Visa, AMEX veya MasterCard ile internet üzerinden güvenli bir şekilde ödeme yapabilirsiniz. Ödemeniz Banka tarafından güvenli şifreleme ve sıkı bankacılık standartlarına göre yapılır. Kart bilgileriniz doğrudan bankaya gönderilir ve bankanız dışındaki herhangi biri tarafından okunamaz veya erişemez. Kart ödemeleri için ek bir ücret alınmamaktadır. Kredi / banka kartı ile ödeme yaparken, kart işlemleri onaylanır onaylanmaz koşullar uygulanır. Siparişinizi gönderdikten sonra ödeme yapılmadığı takdirde, Basketbol Ayakkabıları siparişinizi otomatik olarak iptal edebilir.

Promosyan Kodları
Promosyon kodları, ödeme işlemi sırasında geçerli olmak üzere girilmelidir. Satın aldıktan sonra bir promosyon kodunun eklenmesi mümkün değildir.

FİYAT POLİTİKASI VE VERGİLER
Basketbol Ayakkabıları web sitesinde verilen tüm fiyatlara, Türkiye’de yürürlükteki mevzuat uyarınca % 18 KDV dâhildir. Ürünün Türkiye dışında bir adrese gönderilen bir sipariş olması durumunda, doğabilecek ithalat vergileri de fiyata dâhildir. Ayrıca ürün gönderimi yapılan tüm ülkeler yönünden kargo ücreti de fiyata dâhil olup; bu durum ürünlerin üzerinde yazacak "Ücretsiz Kargo" ibaresi ile vurgulanacaktır. Ürün fiyatlarında hata olması halinde Basketbol Ayakkabıları, fiyatları düzeltme hakkını haizdir. Bir fiyat yanlışsa, Basketbol Ayakkabıları satın almayı iptal etme ve ödenen tutarı iade etme hakkına sahiptir ve bu işlemi herhangi bir zamanda gerçekleştirebilir.

DAĞITIM
Müşteri tarafından yanlış adres verilmesi durumunda sorumluluk kabul edilmemektedir. Kargo teslim süreleri tahmini olup; Basketbol Ayakkabıları bu süreleri garanti etmemektedir. Gönderi tarihinden itibaren 14 gün sonra alıcıya teslim edilemeyen kargolar için müşteri, durumu 14 gün içerisinde Basketbol Ayakkabıları’a bildirmek zorundadır. İade prosedürü bildirim ile başlayacaktır. İade prosedürü olan müşterinin şikâyetini Basketbol Ayakkabıları’a iletmesi ve incelemeden sonra Basketbol Ayakkabıları’nın müşteriye iade onayı için bilgi vermesi koşulu yerine getirilmeden, müşterinin onay maili bilgisini almadan ürünü kargoya vermesi durumunda Basketbol Ayakkabıları hiçbir sorumluluk almamaktadır.

İADE PROSEDÜRÜ
Ürünün kusurlu teslimi durumunda kargo teslim itibariyle 14 gün içerisinde müşteri e-mail aracılığı ile Basketbol Ayakkabıları’a durumu bildirmeli, Basketbol Ayakkabıları’dan duruma ilişkin bilgi gelene kadar beklemeli ve ürün iadesi kabul bilgisi gönderildiğinde ürünü kargoya vermelidir. Basketbol Ayakkabıları’nın hatalı ürün göndermesi durumunda iade kargo ücreti firma tarafından karşılanır. İade prosedürü çerçevesinde, ücret iadesi veya ürün değişimi yapılabilir.

CAYMA HAKKI
ALICI, ürünün kusurlu olmaması şartıyla sipariş konusu ürünün(lerin) kendisine veya bildirdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 30 (otuz) gün içinde hiçbir sebep göstermek zorunda olmaksızın cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkında kargo giderleri alıcıya aittir.

GARANTİ
Garanti süresi, satın alma tarihinden itibaren 2 (iki) yıldır.

Bu garanti, burada ve belirtilen sürede belirtilen şartlara uygun olarak ücretsiz olarak değiştirilebileceğini ve Müşterinin yasal herhangi bir hakkını kısıtlamayacağını garanti etmektedir.

FİKRİ MÜLKİYET HAKLARI
Web sitesindeki içerikte ve üzerinde yayınlanan materyalde ticari markalar, telif hakkı, fikri haklar ve tüm diğer öncelik hakları (yazılım ses, görüntü, metin ve fotoğrafları içermek ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere) Basketbol Ayakkabıları şirketlerine, yan kuruluşlarına veya lisans veren firmalara aittir. İçerikte açıkça verilmemiş olan tüm haklar saklıdır. Basketbol Ayakkabıları’nın izni olmaksızın, kişisel veya ticari olmayan herhangi bir kullanımınız haricinde, sitenin veya içeriğinin (başka bir şekilde kullanımı, herhangi bir sınırlama getirmeden dağıtım, çoğaltma, değiştirme, sergileme ve iletme de dâhil olmak üzere bu tür içeriğin tamamının veya bir kısmının kopyalanması veya saklanması dahil) herhangi bir şekilde kullanılması yasaktır.

Kullanıcı içeriği: Basketbol Ayakkabıları web sitesinde, örneğin sosyal medya uygulamaları gibi kullanıcı tarafından üretilen içerik bulunabilir. Basketbol Ayakkabıları, bu tür içeriklerdeki (resim, fotoğraf ve video vb.) hak sahipliği iddiasında bulunmamakta ve herhangi bir hukuki sorumluluk üstlenmemektedir. Şüpheli bir telif hakkı ihlalinden veya başka herhangi bir haktan dolayı veya başka bir şekilde bu tür içeriklerden rahatsız olmanız durumunda lütfen müşteri hizmetlerimize başvurun.

FRAUD İŞLEMLER
Basketbol Ayakkabıları veya fraud işlemleri yönünden işbirliği içerisinde olduğu partneri tarafından fraud işlem tespit edildiğinde bu durum, ilgili yetkililere bildirilir ve Basketbol Ayakkabıları herhangi bir şüpheli işlem tespit ettiğinde, satın alma işlemini iptal etme hakkını saklı tutar.

SATIŞIN TAMAMLANMASI VE MÜLKİYETİN GEÇMESİ
Ürün ödemesi alınana dek ürün mülkiyeti tamamen Basketbol Ayakkabıları’a aittir. Siparişinizi aldıktan sonra, e-posta adresinize bir onay e-postası gönderilecektir. Siparişinizi verirken doğru e-posta adresini girmeniz önemlidir. Gelecekte sahip olabileceğiniz müşteri hizmetleri ile herhangi bir bağlantı kurabilmeniz için bu e-postayı kaydetmenizi öneririz. Sipariş onayı (makbuz) satın alma belgesinin garantisi olarak kullanılır.

KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI HAKKINDA BİLGİLENDİRME
Şirketimiz VİVUS İNTERNET HIZMETLERI VE TIC.LTD.ŞTI. (Basketbol Ayakkabıları) 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun, Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği, Tüketici Mevzuatı Çerçevesinde yürürlükte bulunan sair Mevzuat hükümleri, 6102 Sayılı Türk Ticaret Kanunu, 5237 Sayılı Türk Ceza Kanunu ve 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“KVKK”) ve diğer ilgili mevzuat hükümleri çerçevesinde ve müşterilerimizle akdedilen sözleşme şartlarını yerine getirebilmek ve yine müşterilerimize daha kaliteli hizmet verebilmek amacı doğrultusunda ve de yasal yükümlülüklerimiz çerçevesinde kişisel verilerinizi (kimlik bilgileri, iletişim bilgileri, kredi bilgileri, ödeme bilgileri, cinsiyet, meslek, eğitim, medeni durum, vb. gibi bilgileri) sizlerden hizmet kanallarımız vasıtasıyla sözlü veya yazılı olarak ya da elektronik ortamda talep etmekte, elektronik (internet/mobil vb.) veya kâğıt ortamında işleme dayanak olacak şekilde kaydetmekte, gerekli kayıt ve belgeleri düzenlemekte, bu bilgileri saklamakta ve işlemektedir.

Talep edilen kişisel verileriniz ve bilgileriniz 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ("KVKK") uyarınca, VİVUS İNTERNET HIZMETLERI VE TIC.LTD.ŞTI. tarafından, Veri Sorumlusu sıfatıyla, aşağıda belirtildiği şekilde KVKK’na ve diğer Kanunlarda öngörülen usul ve esaslara göre; kaydedilme, muhafaza edilme, güncel tutulma, üçüncü kişilere açıklanma ve aktarılma ve de KVKK'da sayılan şekillerde işlenme işlemlerine tabi tutulabilecektir.

İşbu kişisel veri ve bilgileriniz şirketimizin ürün veya hizmetlerinden yararlanabilmeniz amacıyla, açık rızanıza istinaden veya tabi olduğumuz yasal mevzuat başta olmak üzere KVKK md. 5/f.2’de öngörülen diğer hallerde, belirtilen amaçlar ve kapsam dışında kullanılmamak kaydı ile gerekli tüm bilgi güvenliği tedbirleri de alınarak işlenecek ve yasal saklama süresince veya işleme amacının gerekli kıldığı süre boyunca saklanacaktır.

Şirketimiz işbu kişisel verilerinizi sadece müşterilerimizin açık rızasına istinaden veya tabi olduğumuz yasal mevzuat başta olmak üzere KVKK md. 5/f.2’de öngörülen diğer hallerde, müşterilerimize farklı ürün ve hizmetler ve avantajlar sunulması ve hizmet kalitesinin yükseltilmesi amacı doğrultusunda, şirket ortakları, grup şirketleri (VİVUS İNTERNET HIZMETLERI VE TIC.LTD.ŞTI.) ile veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan tüm resmi veya özel kurum veya kuruluşları ile ve yine gerekli tedbirler alınarak, şirketimizin faaliyetleri gereği anlaşmalı olduğumuz sair kişi, kurum, tedarikçi, bayi, yetkili satıcı, vb. her ne sıfatla olursa olsun tüm iş ortaklarımız ile paylaşabilecektir.

Kişisel verileriniz yukarıda belirtilen SaatveSaat şirketleri topluluğuna ait ortak veri tabanında 6698 Sayılı KVKK md. 12 hükümleri çerçevesinde gizli olarak saklanacak ve ticari amaçlarla üçüncü kişilerle paylaşılmayacaktır. Şirketimiz kişisel verilerinizin saklandığı bilgi sisteminin güvenliği için kişisel verilerin hukuka aykırı olarak işlenmesini önlemek, kişisel verilere hukuka aykırı olarak erişilmesini önlemek ve kişisel verilerin muhafazasını sağlamak amacıyla uygun güvenlik düzeyini temin etmeye yönelik gerekli her türlü teknik ve idari tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir. Şirketimizin gerekli bilgi güvenliği önlemlerini almasına rağmen, web sitesine veya sisteme yapılacak saldırılar sonucunda kişisel verilerin zarar görmesi veya üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda, şirketimiz bu durumu derhal sizlere ve Kişisel Verileri Koruma Kurulu’na bildirecektir.

KVKK'nın 11. maddesi gereği, işbu maddenin yürürlüğe girdiği tarih olan 07.10.2016 tarihi itibariyle Kişisel Verileriniz ile ilgili sahip olduğunuz haklarınız aşağıda sayılmıştır:

Şirketimize müracaat ederek kendinizle ilgili;

a) Kişisel veri işlenip işlenmediğini öğrenme,

b) Kişisel verileri işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme,

c) Kişisel verilerin işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme,

ç) Yurt içinde veya yurt dışında kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişileri bilme,

d) Kişisel verilerin eksik veya yanlış işlenmiş olması halinde bunların düzeltilmesini isteme,

e) 7 nci maddede öngörülen şartlar çerçevesinde kişisel verilerin silinmesini veya yok edilmesini isteme,

f) (d) ve (e) bentleri uyarınca yapılan işlemlerin, kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme,

g) İşlenen verilerin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle kişinin kendisi aleyhine bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme,

ğ) Kişisel verilerin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğraması halinde zararın giderilmesini talep etme,

Haklarına sahip bulunmaktasınız.

Yukarıda belirtilen amaçlarla KVKK ve ilgili diğer kanun hükümlerine uygun olarak işlenmiş olan kişisel verileriniz; işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması halinde resen veya ilgili kişinin talebi üzerine şirketimizce silinir, yok edilir veya anonim hale getirilir. 6102 Sayılı Türk Ticaret Kanunu md. 82 ve 5237 Sayılı Türk Ceza Kanunu md. 138 hükümlerine göre ise Kanunların belirlediği süreler geçince şirketimizce silinir, yok edilir veya anonim hale getirilir.

YETKİLİ HUKUK
Kanunların uygulanması prensipleri dikkate alınmaksızın, bu kullanım koşulları Türk Hukukuna tabi olacak ve yorumlanacaktır. Bu kullanım koşullarına veya Web sitesine ilişkin veya bunlardan kaynaklanan herhangi bir talep veya hukuki sorun halinde münhasıran Türk Mahkemelerinin yargılama yetkisine sahip olduğunu, Basketbol Ayakkabıları’nın giriştiği veya konu ettiği hukuki işlemlere uygulanması koşuluyla kabul etmiş oluyorsunuz.